WIELKANOC 2016 – Życzenia świąteczne!

Zmartwychwstanie

WIELKANOC 2016

„Chrystus zmartwychwstan jest,
Nam na przykład dan jest,
Iż mamy z martwych powstać,
Z Panem Bogiem królować. Alleluja.
Leżał trzy dni w grobie,
Dał bok przebić sobie.
Bok, ręce, nogi obie,
Na zbawienie człowiecze tobie. Alleluja. (…)
Jezusa szukacie?
Tu Go nie znajdziecie.
Wstał-ci z martwych, grób pusty,
Oto złożone chusty. Alleluja. (…)
Badźmyż więc weseli,
Jak w niebie Anieli.
Czegośmy pożądali,
Tegośmy doczekali. Alleluja”.

ALLELUJA!
Chrystus prawdziwie z martwych Powstał! To wezwanie Wielkanocnej radości oby stało się naszym udziałem, oby wypełniło w całości nasze serca i przyniosło pokój miłość i wiarę w każdym dniu naszego życia.

„Weselcie się już, zastępy Aniołów, w niebie: weselcie się, słudzy Boga. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo!
Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!
Zdobny blaskiem takiej światłości, raduj się, Kościele święty, Matko nasza!”
Kolejny raz wspominamy, jak wiele uczynił dla nas nasz Pan i Zbawiciel – Jezus Chrystus. Nie możemy pozostać obojętni na to, co się stało dwadzieścia wieków temu i na to co się dokonuje na pamiątkę tych wydarzeń w czasie każdej eucharystii. Zmieniamy zatem nasze życie na lepsze, organizujemy od nowa, jeśli tego trzeba, relacje z Bogiem i ludźmi, wszystko po to, by zyskać, już w tym życiu to, co jest Bożym Błogosławieństwem, a w przyszłości życie wieczne.
Wraz z Maryją, najświętszą Matką naszego Pana, wraz z Marią Magdaleną pierwszym świadkiem Zmartwychwstałego i całym Kościołem dzielimy się ze wszystkimi te radosna wieścią – mamy Alleluja!

Z tej okazji życzymy sobie, aby Zmartwychwstały Jezus Chrystus obudził w Nas wszystkich to, co jeszcze uśpione oraz ożywił to, co stało się martwe. Niech światło Jego słów i miłości prowadzi Nas przez całe życie aż do wieczności. Niech Święta Wielkanocne będą okazją do miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, niech Żyjący Pan błogosławi we wszystkich dziedzinach życia!

Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego
Życzą Duszpasterze par. św. Karola Boromeusza w Wołowie