Koronawirus – 2020

  1. W związku z pandemią koronawirusa, na podstawie rozporządzenie Arcybiskupa Wrocławskiego z dnia 13 marca, po rozmowie z Kanclerzem Kurii i w porozumieniu z rekolekcjonistą – Rekolekcje Wielkopostne – w tym roku liturgicznym zostają odwołane, aby nie narażać drogich parafian i gości na możliwość infekcji. Dzień spowiedzi wtorek 24 marca nadal pozostaje. Zostaną wtedy odprawione nabożeństwa ekspiacyjne i zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament.
  2. J. Ex ks. Arcybiskup Wrocławski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do 29 marca: osobom w podeszłym wieku; osobom chorym z objawami infekcji; dzieciom; osobom które czują obawę przed zarażeniem.
  3. Na zakończenie każdej Mszy św. (do odwołania) będą odmawiane specjalne modlitwy i odśpiewane Suplikacje (Święty Boże…)
  4. Nasze nabożeństwa (do św. Rity i św. Jadwigi Śląskiej) będą nadal odprawiane jednak bez ucałowania relikwii.
  5. Dla tych, którzy będą czuli taką potrzebę Komunia Św. będzie także udzielana na rękę. Znak pokoju należy przekazać przez ukłon. (do odwołania)
  6. Całość zarządzenia Metropolity Wrocławskiego jest umieszczona na stronie internetowej parafii, na naszym facebookowym fanpage, jak i w gablocie przed kościołem.
  7. Jako duszpasterze parafii, cały czas pozostajemy do dyspozycji parafian. Można się zwracać w różnych potrzebach. Jeśli ktoś z parafian nie mogąc uczestniczyć we Mszy św. pragnie przyjąć Komunię św. to proszę o kontakt z nami, umówimy się aby podjechać z Najświętszym Sakramentem.
  8. W Wielkim Poście nadal będą odprawiane Nabożeństwa Pasyjne – w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej, dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych godz. 9.30 i o 19.00 (na zakończenie każdej z Mszy św.) W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00. Podczas tych nabożeństw jest zbierana taca z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.