Pomoc dla uchodźców z Ukrainy!

Drodzy Parafianie i Drodzy Goście

parafii św. Karola Boromeusza w Wołowie!

Jako proboszcz Wspólnoty pragnę się zwrócić do Parafian i Gości z wielką prośbą o pomoc i wsparcie dla walczących Ukraińców. Nie wolno nam stać obojętnie z boku i patrzeć jak naszym przyjaciołom dzieje się krzywda wskutek rosyjskiej napaści. Tam w Ukrainie trwa regularna wojna z nieobliczalną putinowską Rosją.

Proszę tych, którzy mogą pomóc o przygotowanie produktów: Potrzebne są: trwała żywność – szczelnie zapakowana, śpiwory, koce, odzież dla dzieci i dorosłych, płaszcze przeciwdeszczowe, środki higieny osobistej, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna, pieluchy, ręczniki papierowe, ale także świece, baterie czy zapalniczki, latarki. Bardzo prosimy o przekazywanie rzeczy nowych i dostarczenie ich do punktów zbiórek na terenie Gminy Wołów głównie w hali sportowej OSiR w Wołowie przy ul. Panieńskiej tam będzie można przekazać dary w godzinach 8:00 – 20:00

W ramach inicjatywy p. Burmistrza Dariusza Chmury z terenów walk do Wołowa przybył autobus z uchodźcami, to głównie dzieci i kilku opiekunów. Oni potrzebują wszystkiego, gdyż swoje zniszczone domy opuszczali w pośpiechu pakując w małą walizkę całe swoje życie. Teraz tutaj będą potrzebowali niemal wszystkiego. Będą potrzebne także fundusze aby pomóc im przetrwać ten trudny czas.

W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, które są niezbędne do ich utrzymania.