Życzenia Świąteczne!

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

By wszystko się nam rozplątało.

Węzły, konflikty, powikłania.

 

Oby się wszystkie trudne sprawy

Porozkręcały jak supełki.

Własne ambicje i urazy

Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

 

By anioł podarł każdy dramat

aż do rozdziału ostatniego,

kładąc na serce pogmatwane.

jak na osiołka — kompres śniegu.

ks. Jan Twardowski

 

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkania z nowo narodzonym Jezusem. To szczególny czas radości i refleksji. Dzięki temu niech nasze serca zapłoną miłością, a nasze dusze niech ogarnie uczucie podziwu i radości. Niech przyjdzie do nas osobiście Bóg w kruchości białego opłatka, którym dzieliliśmy się z najbliższymi w niepowtarzalnej atmosferze wigilijnego wieczoru, a nade wszystko niech przyjdzie podczas Eucharystii.

W tych wyjątkowych dniach pragnę życzyć Wam Wszystkim – parafianom od świętego Karola Boromeusza i wszystkim gościom, wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, a w nadchodzącym 2020 roku wiele szczęścia, pomyślności, radości, ciepła i optymizmu. Wiara w Boga, który narodził się z Maryi Dziewicy i zamieszkał pośród nas, niech jeszcze bardziej zjednoczy nas w miłości i usposobi ku dobru, niech dodaje sił do tworzenia i realizacji własnych dotąd niespełnionych marzeń oraz zadań, które staną przed nami w Nowym Roku.

Trwajmy w tej zadumie wraz z Matką Bożą, pochyleni nad Dzieciątkiem i rozpalajmy nasze serca jak najwspanialszymi uczuciami względem Boga i ludzi. Bo tylko miłość może przemienić świat i dać ludziom szczęście.

Czego, jako duszpasterze, z całego serca wszystkim Wam, Kochani życzymy, i o co nieustannie prosimy Dobrego Boga w naszych codziennych modlitwach!

Szczęść Boże!