ul. ks. Hugona Kołątaja 2,
56-100 Wołów

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

20 maja 2018 – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Najświętszej Mary Panny Matki Kościoła – Święto

Wtorek – św. Rity z Cascii

Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego  Kapłana – Święto

Sobotaśw. Filipa Neri

 

  1. W maju codziennie gromadzimy się, aby uczcić Maryję – Matkę Boga i naszą Orędowniczkę słowami Litanii Loretańskiej i tradycyjnych pieśni w nabożeństwach Majowych. W naszym kościele Majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o 18.30 Serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiaj, 20 maja w naszej parafii jest Uroczystość I Komunii Świętej. Msza I-szo Komunijna będzie miała miejsce na sumie o 11.30. Rozpocznie się przywitaniem przed wejściem do kościoła.
  3. Dzisiaj nabożeństwo majowe dla dzieci I Komunijnych o godz. 17.00
  4. Nabożeństwa majowe Białego Tygodnia – o godz. 18.00, a bezpośrednio po majowym Msza św. z dziećmi I Komunijnymi.
  5. Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Do przyszłej niedzieli – Najświętszej Trójcy, można jeszcze dopełnić obowiązku corocznej spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej!
  6. Uroczystości rocznicy I Komunii św. będą w niedzielę 10 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00 – Spotkanie informacyjne dla rodziców i dzieci 28 maja o godz. 19.00 w kościele.
  7. 22 maja we wtorek liturgiczne wspomnienie św. Rity z Cascii, patronki spraw beznadziejnych, po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej relikwiach z błogosławieństwem róż i olejku różanego. Serdecznie zapraszamy!
  8. Polecamy do czytania prasę katolicką. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury!
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Lech Wiśniewski. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  10. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za materialne wsparcie inicjatyw, jakie mają miejsce w naszym duszpasterstwie. Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę Bóg zapłać!