ul. ks. Hugona Kołątaja 2,
56-100 Wołów

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

21 października 2018 – 29 Niedziela Zwykła B.

 

Kalendarz liturgiczny: 29 tydzień w ciągu roku B

Poniedziałek – św. Jana Pawła II papieża

Kancelaria parafialna czynna: Wtorki, środy i czwartki od 16.00 do 18.00.

 

  1. W październiku codzienne odmawiamy wspólnie Różaniec. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (dla dzieci) i o 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W soboty o 18.00 a w niedziele o 18.30. Za publiczne i wspólnotowe odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro 22 października (poniedziałek) po wieczornej Mszy św. zapraszam na kolejną Nowennę (jak co miesiąc 22 dnia) do świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. W czasie nabożeństwa poświęcenie róż i dewocjonaliów, namaszczenie olejkiem różanym i pokłonienie się relikwiom świętej.
  3. 26 X – przypada ostatni piątek miesiąca i o 18.00 comiesięczne modlitwy (w październiku różaniec) za wstawiennictwem św. Jadwigi Śląskiej za małżeństwa i rodziny Wołowa i naszej parafii.
  4. 28 X – niedziela, odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, prowadzone przez Bractwo Szkaplerzne św. Michała z naszej parafii.
  5. Już dzisiaj zapraszam na ODPUST parafialny ku czci św. Karola Boromeusza – który będzie miał miejsce 4 listopada w niedzielę, główna Msza św. będzie o 11.30.
  6. Zapraszam w listopadzie na nabożeństwa wypominkowe za naszych zmarłych i Msze św. w ich intencji. Nabożeństwa będą codziennie od 5 listopada (poniedziałek) do 25 XI (niedziela) o 17.30. Porządek nabożeństw, grafik ulic, jest wywieszony w gablocie, na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe, proszę na nich wypisać imiona swoich zmarłych, którzy mają zostać wspomniani w naszej modlitwie i wrzucić do tych drewnianych skrzynek stojących na ołtarzach. Proszę także wpisać ulicę swego zamieszkania i sprawdzić w ogłoszeniach, w który dzień tygodnia będą czytane te wypominki.
  7. W kancelarii parafialnej jest już przygotowana książka intencji mszalnych na przyszły 2019 rok. Chcących zamówić Mszę św. już zapraszam do kancelarii. Są także wolne intencje Mszalne w listopadzie i w grudniu. Msza św. ofiarowana za naszych bliskich jest wspaniałym duchowym darem, który warto im ofiarować (tak w intencji błogosławieństwa dla żywych jak i życia wiecznego dla zmarłych)!
  8. Zapraszam wszystkie dzieci na tegoroczny Bal Wszystkich Świętych, rozpocznie się 30 października o 17.00 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza w kościele św. Wawrzyńca i następnie przejdziemy na salę OSiRu. Konieczne przebranie za konkretnego patrona.
  9. Polecamy do czytania prasę katolicką, Jest jak co tydzień Niedziela [a z gazetą dołączony film Wojna totalna mówiący o tragicznych losach Polski i polaków podczas II wojny światowej], oraz Gość Niedzielny – tematem numeru jest dobry artykuł mówiący o niegodnym przyjmowaniu Komunii św. a także godny polecenia jest tekst mówiący o roli katolików w polityce. Polecam i zachęcam do lektury!
  10. Wszystkich parafian i gości prosimy o objęcie intencją modlitewną inwestycji podejmowanych przez parafię, a jednocześnie dziękujemy za ofiary złożone na te cele jak i okazaną pomoc. Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę Bóg zapłać!