ul. ks. Hugona Kołątaja 2,
56-100 Wołów

Ogłoszenia Parafialne

 

Ogłoszenia Parafialne

16 września 2018 – 24 Niedziela Zwykła B.

 

Kalendarz liturgiczny: 24 tydzień w ciągu roku B

 

Wtorek – Św. Stanisława Kostki – święto

Czwartek – św. Męczenników Koreańskich Andrzeja i Towarzyszy

Piątek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelistyświęto

Kancelaria parafialna czynna: Wtorki, środy i czwartki od 16.00 do 18.00.

 

Nabożeństwa stałe: każdy WTOREK – 18.00 do Miłosierdzia Bożego (z koronką do M.B.),

każda ŚRODA – 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

22 dzień miesiąca Nabożeństwo do św. Rity z Cascii – patronki spraw trudnych i beznadziejnych – z poświęceniem róż, namaszczeniem olejkiem różanym i złożeniem uszanowania relikwiom świętej.

28 dzień miesiąca Nabożeństwo za wstawiennictwem i ku czci św. Michała Archanioła – prowadzi bractwo św. Michała

Ostatni piątek miesiąca za wstawiennictwem św. Jadwigi Śląskiej – w intencji rodzin i małżeństw – z indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Jadwigi.

I czwartek i I piątek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od 17.30.

 

  1. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które chciałyby przystąpić do I spowiedzi i I Komunii św. w naszej parafii będzie w czwartek 20 września ok. godz. 19.00 w kościele.
  2. W sobotę 22 września po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne nabożeństwo ku czci i za wstawiennictwem św. Rity z Cascii. Rita jest patronką spraw trudnych i beznadziejnych. W czasie nabożeństwa będzie poświęcenie róż, namaszczenie olejkiem różanym i złożenie uszanowania relikwiom świętej!
  3. Siostry Benedyktynki, mieszkające na terenie naszej parafii, zwracają się z wielką prośbą o pomoc finansową w przeprowadzeniu koniecznych prac w klasztorze i kaplicy sióstr na ul. Poznańskiej. W związku z tym 30 września Akcja Katolicka wraz z samorządowcami wołowskimi przeprowadzą pod naszym kościołem zbiórkę do puszek ofiar na te cele.
  4. Polecamy do czytania prasę katolicką, Jest jak co tydzień Niedziela, Gość Niedzielny i Nowe Życie. Polecamy ją do poczytania gdyż właśnie w tej prasie jest dużo ciekawych i interesujących tekstów, pisanych obiektywnie i zgodnie z nauką Kościoła. Zachęcam do lektury!
  5. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności p. Henryk Lickiewicz oraz p. Eugeniusz Moliński. Niech Dobry Bóg przyjmie ich do wiecznej światłości!
  6. Wszystkich parafian i gości prosimy o objęcie intencją modlitewną inwestycji podejmowanych przez parafię, a jednocześnie dziękujemy za ofiary złożone na te cele jak i okazaną pomoc. Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę Bóg zapłać!