ul. ks. Hugona Kołątaja 2,
56-100 Wołów

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

10 grudnia 2017 – 02 Niedziela Adwentu B.

 

Kalendarz liturgiczny: 02 tydzień Adwentu B

Środa – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Czwartek – św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła

Kancelaria parafialna czynna: wtorki, środy i czwartki od 16.00 do 18.00 (oprócz I czwartku miesiąca)

 

  1. W trakcie Adwentu, od poniedziałku do piątku na wieczornej Mszy św. o 18.30 jest odprawiana Msza św. wotywna ku czci Maryi zwana RORATAMI, szczególnie zapraszamy dzieci, dla których został przygotowany specjalny program religijny poświęcony świętemu Józefowi – Opiekunowi Świętej Rodziny!
  2. Dzisiejsza taca ze Mszy św., jak co roku w II niedzielę grudnia, przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy także w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
  3. Za tydzień 17 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, a potrwają one do wtorku 19., spowiedź świąteczna będzie we wtorek na zakończenie rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Grzegorz Sokołowski – red. Naczelny Nowego Życia i dyr. Obserwatorium Społecznego. W czasie rekolekcji spotkania dla dzieci o 17.30 – zamiast Rorat. Plan szczegółowy jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
  4. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna!
  5. Na ręce p. burmistrza Dariusza Chmury, pragnę podziękować miastu i gminie Wołów za przygotowanie i przekazanie paczek mikołajowych, które zostały rozdane w naszym kościele.
  6. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, na wieczornej Mszy św. o 18.30, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  7. Są już przygotowane i poświęcone Opłatki na stół Wigilijny. Tradycyjnie opłatki są przez wolontariuszy roznoszone po domach i mieszkaniach parafian. Także są w sklepiku parafialnym oraz w zakrystii kościoła. Uzyskane ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na dalsze prace remontowe. Bardzo proszę tych wszystkich, którzy do tej pory roznosili opłatki o tę pomoc i w tym roku, bez waszej pracy i hojności parafian nie bylibyśmy w stanie niczego dokonać w kwestii remontów.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania 15 grudnia (piątek) po wieczornej Mszy św.
  9. Polecamy do czytania prasę katolicką, jest jak co tydzień Niedziela, Gość Niedzielny. Jest już nowy grudniowy numer Nowego Życia – pisma społeczno-religijnego naszej archidiecezji. Polecam jako lekturę na jesienne wieczory.
  10. Wszystkich parafian i gości prosimy o objęcie intencją modlitewną inwestycji podejmowanych przez parafię, a jednocześnie dziękujemy za ofiary złożone na te cele, zwłaszcza te z I niedzieli miesiąca przeznaczone specjalnie na fundusz remontowy. Dziękujemy za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę. Bóg zapłać!

 

REKOLEKCJE  ADWENTOWE

Grudzień 2017

 

Prowadzi – Ks. prof. Grzegorz Sokołowski

 

 

Niedziela 17.12.2017

7.00; 8.30; 11.00; 19.00 – Msza św. z nauką rekol. dla dorosłych

10.00 – Msza św. z nauką rekol. dla dzieci

 

 

Poniedziałek 18.12.2017

9.00; 18.30 – Msza św. z nauką rekol. dla dorosłych

17.30 – Spotkanie z nauką rekol. dla dzieci

20.00 – Msza św. z nauką rekol. (głównie dla młodzieży i pracujących do późna)

 

 

Wtorek 19.12.2017 – dzień spowiedzi!

9.00; 18.30 – Msza św. z nauką rekol. dla dorosłych

17.30 – Spotkanie z nauką rekol. dla dzieci

20.00 – Msza św. z nauką rekol. (głównie dla młodzieży i pracujących do późna)

 

 

Spowiedź adwentowa przygotowująca

do świąt Bożego Narodzenia

we wtorek 19 grudnia

od 8.30 do 10.00 i od 17.00 do 20.00