ul. ks. Hugona Kołątaja 2,
56-100 Wołów

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

17 listopada 2019 – 33 Niedziela Zwykła C

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – bł. Karoliny Kózkównydziewicy i męczennicy

Środa –  św. Rafała Kalinowskiego  – prezbitera

CzwartekOfiarowanie Najświętszej Maryi Panny

Piątek –  św. Cecylii, – dziewicy i męczennicy

Kancelaria parafialna czynna: Wtorki, środy i czwartki od 16.00 do 18.00.

 

  1. Dzisiaj w niedzielę 17 listopada gościmy w naszej parafii ks. Władysława Łukasiewicza, pracującego na Ukrainie. Głosi przez cały dzień kazania a po mszach z koszykiem zbiera fundusze na odbudowę kościoła w miejscowości w której obecnie pracuje.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.
  3. Jeszcze przez ten tydzień do niedzieli 24 listopada będą odprawiane Nabożeństwa wypominkowe, o godz. 17.30. Porządek nabożeństw (grafik ulic) jest wywieszony w gablocie. Wypominki jest to rodzaj wspólnotowej modlitwy Kościoła za naszych zmarłych, a także doskonały sposób aby uzyskać odpusty, które pomogą przebywającym w czyśćcu dostać się do nieba! Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach w piątek 22 XI o 18.30.
  4. Bardzo proszę tych z Państwa, którzy dotychczas roznosili opłatki po domach naszej parafii, aby także i w tym roku podjęli się tego zadania. Zwracam się również z prośbą do swoich parafian, gdyż ofiary zebrane przy okazji rozprowadzania opłatków będą przeznaczone na fundusz remontowy, latem zostało wymienione całkowicie ogrzewanie w budynku poklasztornym, obecnie biuro architektoniczne tworzy projekt wstawienia nowych okien i wzmocnienie witraży w naszym kościele, także nowych okien drewnianych i drzwi. Konieczna jest także wymiana starych zniszczonych rynien i spustów wody deszczowej. Dziękuję Wam Moi Drodzy! Gdyż bez tej trudnej pracy wolontariuszy i hojności parafian nie bylibyśmy w stanie niczego dokonać w kwestii remontów.
  5. Zapraszamy do sklepiku parafialnego przy wejściu do plebanii, do p. Tosi Oleksowej. Są już w sprzedaży opłatki na wigilijny stół, świąteczne karty pocztowe – ze zdjęciami szopki z naszego kościoła, a także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy CARITAS zarówno duże jak i małe! Zostały także zamówione roratnie lampiony do złożenia przez dzieci, także są one w sklepiku.
  6. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności p. Jan Malewicz. Niech Dobry Bóg przyjmie go do wiecznej światłości!
  7. Polecamy do czytania prasę katolicką. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury!
  8. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za materialne wsparcie naszych remontów i inicjatyw duszpasterskich naszej parafii, Bóg zapłać Moi Drodzy za Waszą pomoc i złożony dar serca!

 

WYPOMINKI

PONIEDZIAŁEK:

Ulice: Biała Góra, Chemiczna, Cicha, Gajowa, Garwolska, Gródek, Łąkowa, Wrzosowa, Piłsudskiego.

WTOREK:

Ulice: Inwalidów Wojennych, Jasna, Kasztanowa, Kołłątaja, Komuny Paryskiej, Krótka, Poziomkowa, Zielona.

ŚRODA:

Ulice: Krzywy Wołów, Lipowa, Listopadowa, Ludowa, Matejki, Nowa.

CZWARTEK:

Ulice: Oliwna Góra, Osiedlowa, Piwna, Powstańców Śląskich, Poznańska, Zielona Góra, Wrocławska, Wrzosowa.

PIĄTEK:

Ulice: Przechodnia, Rawicka, Reja, Robotnicza, Rynek, Rzemieślnicza, Zwycięstwa.

SOBOTA:

Ulice: Sikorskiego, Sobieskiego, Ścinawska, Wiejska, Więzienna, Wileńska.

NIEDZIELA:

Inne ulice oraz kartki bez podanych ulic.