ul. ks. Hugona Kołątaja 2,
56-100 Wołów

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

24 października 2021 – 30 Niedziela Zwykła B

 

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek  – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto

Kancelaria parafialna czynna: wtorki, środy i czwartki (oprócz I czw. Miesiąca) od 16.00 do 18.00.

 

 1. Jeszcze przez tydzień codzienne odmawiamy październikowy Różaniec. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (dla dzieci) i o 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W soboty o 18.00 a w niedziele o 18.30. Za publiczne i wspólnotowe odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny.
 2. W tym tygodniu 28 października (czwartek) o 17.30 nabożeństwo wotywne ku czci Archanioła Michała, prowadzić je będzie bractwo szkaplerzne, bezpośrednio po nim nabożeństwo różańcowe i modlitwy wstawiennicze do świętej Jadwigi Śląskiej, które poprowadzi Kościół Domowy naszej parafii.
 3. W poniedziałek 01 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14.00 dodatkowa Msza św. na wołowskim cmentarzu, nie będzie miejsc siedzących w kaplicy, ze względu na konieczność zachowania odpowiedniego dystansu.
 4. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się w intencji zmarłych, zyskają odpust zupełny dla dusz czyścowych.
 5. Zapraszam w listopadzie na nabożeństwa wypominkowe za naszych zmarłych i Msze św. w ich intencji. Nabożeństwa będą codziennie od 5 XI (piątek) do 25 XI (czwartek) o 17.30. Porządek nabożeństw, grafik ulic, jest wywieszony w gablocie; na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe, proszę na nich wypisać imiona swoich zmarłych, którzy mają zostać wspomniani w naszej modlitwie i wrzucić do tych drewnianych skrzynek stojących na ołtarzach. Proszę wpisać ulicę swego zamieszkania i sprawdzić w grafiku, w który dzień tygodnia będą te wypominki czytane.
 6. Już dzisiaj zapraszam na ODPUST parafialny ku czci św. Karola Boromeusza – który będzie miał miejsce 4 listopada w czwartek, główna Msza św. będzie o 18.30.
 7. W kancelarii parafialnej jest już przygotowana książka intencji mszalnych na przyszły 2022 rok. Chcących zamówić Mszę św. już zapraszam do kancelarii. Są także wolne intencje Mszalne w w grudniu. Msza św. ofiarowana za naszych bliskich jest wspaniałym duchowym darem, który warto im ofiarować (tak w intencji błogosławieństwa dla żywych jak i życia wiecznego dla zmarłych)!
 8. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii. W dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką.
 9. Polecamy do czytania prasę katolicką. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest również październikowy numer Nowego Życia – pisma naszej Archidiecezji Zachęcamy do lektury! W zakrystii jest do nabycia kalendarz Gościa Niedzielnego „Madonny Europy” cena 15zł!
 10. Zakończyliśmy kolejny z etapów remontu i renowacji obiektów parafialnych. Już zakończono malowanie kolejnych korytarzy. Za wykonaną pracę pragnę na ręce pana Waldemara Malewicza podziękować pracownikom firmy WALBRON, w sposób szczególny i osobisty dziękuję p. Jackowi Wiśniewskiemu, za jego zaangażowanie i poświęcenie, przy tych trudnych pracach remontowych.
 11. Również dziękuję wołowskiemu PGK na ręce p. Prezesa Bartosza Granata, za ich pomoc w naszych pracach i działaniach parafialnych.
 12. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za obecność na Mszy świętej i wspólną modlitwę oraz za materialne wsparcie naszych inicjatyw duszpasterskich i prac remontowych w należących do parafii obiektach. Bóg zapłać Moi Drodzy za Waszą pomoc i złożony dar serca!